NA SALONIE MOTORYZACYJNYM W GENEWIE ZADEBIUTUJĄ DWIE NOWE, PRESTIŻOWE WERSJE MODELU RANGE ROVER EVOQUE – AUTOBIOGRAPHY ORAZ AUTOBIOGRAPHY DYNAMIC

Obok flagowego modelu Autobiography, dostępna będzie także mocniejsza i bardziej sportowa wersja Autobiography Dynamic z turbodoładowanym silnikiem o mocy 285 KM i zoptymalizowanym pod kątem podwyższonych osiągów i bardziej precyzyjnych właściwości jezdnych zawieszeniem.
Uzupełnieniem dotychczasowej oferty pokładowych rozwiązań systemu „informacyjno-rozrywkowego” Evoque Land Rovera, będzie debiutujący we wszystkich wersjach modelu system Land Rover InControlTM Apps. InControlTM Apps to pierwsze na świecie rozwiązanie tego typu, umożliwiające korzystanie z aplikacji na smartfona w samochodzie, zoptymalizowanych do wyświetlania na pokładowym ekranie dotykowym z zachowaniem oryginalnego interfejsu użytkownika i wszystkich funkcji. Wystarczy pobrać Land Rover InControlTM Apps na smartfon i podłączyć urządzenie do portu USB w samochodzie, aby obsługiwać aplikacje na ekranie dotykowym Range Rovera Evoque i uzyskać dostęp do nowych treści przy każdej aktualizacji aplikacji.

Nowa technologia pokładowa stanowi uzupełnienie dotychczasowego systemu „informacyjno-rozrywkowego” Evoque, zwiększając wygodę korzystania z aplikacji zainstalowanych w smartfonach marki iPhone lub urządzeniach z systemem Android.

Wyprzedzając oficjalną światową premierę wersji Range Rover Evoque Autobiography na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie, Murray Dietsch, Director of Land Rover Programmes powiedział: „Wprowadzenie Land Rover InControlTM Apps wraz z nowymi flagowymi odmianami modelu Autobiography i Autobiography Dynamic umacnia główne atuty Range Rovera Evoque, który po dotychczasowych sukcesach staje się samochodem jeszcze lepiej skomunikowanym oraz bardziej pożądanym, luksusowym i dynamicznym”.

Wersje wyposażenia Autobiography i Autobiography Dynamic charakteryzują się także odważną stylistyką nadwozia, podkreślającą jego dynamikę poprzez takie elementy, jak zmieniona atrapa grilla, niższy przedni spoiler, przednie reflektory i tylne światła w technologii „jewel-like” oraz 20 calowe, kute obręcze ze stopów aluminium. Wersję Autobiography można łatwo rozpoznać także po masywnym oznaczeniu na tylnej klapie oraz wlotach powietrza w przednich błotnikach. We wszystkich wersjach Evoque Dynamic debiutuje także ekskluzywny jaskrawo-pomarańczowy lakier metalizowany Phoenix Orange.

W kabinie, wersja Autobiography jest wyposażona w luksusową skórzaną tapicerkę w jednym z sześciu kolorów. Nabywcy odmiany Autobiography Dynamic będą mieli do wyboru wnętrze „Dynamic” lub tapicerkę skórzaną oraz cztery kolory wentylowanych foteli w wersji „Sport” lub „Premium”. Nazwę Autobiography wytłoczono także na zagłówkach oraz umieszczono w podświetlonych progach widocznych po otwarciu drzwi.

„Range Rover Evoque nie przestaje wzbudzać podziwu swoją przełomową stylistyką” – powiedział Gerry McGovern, Land Rover Design Director. „Nowy Range Rover Evoque Autobiography to efekt naturalnego postępu polegającego na przenoszeniu luksusu kojarzonego zwykle z większymi i droższymi samochodami do kompaktowych samochodów klasy SUV”.

Wersja Autobiography jest dostępna ze znanymi z Evoque, mocnymi i oszczędnymi silnikami: benzynowym o mocy 240KM lub wysokoprężnym, rozwijającym 190 KM. Obie wersje wyposażone są w napęd 4x4 oraz zapewniającą elastyczność i oszczędność paliwa, 9 stopniową automatyczną przekładnią ZF.

Wersja Autobiography Dynamic została wyposażona w 2 litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy, którego moc i maksymalny moment obrotowy zwiększono do 285 KM i 400 Nm, tj. odpowiednio o 45 KM i 60 Nm. Dzięki dodatkowemu zastrzykowi mocy, 9 stopniowa przekładnia ZF jeszcze bardziej żywiołowo reaguje na sportowy styl jazdy kierowcy, nawet w trybie Drive.

Aktywny układ napędowy (Active Driveline), oferowany opcjonalnie w pozostałych odmianach Range Rovera Evoque, w przypadku wersji Autobiography Dynamic należy do wyposażenia standardowego. Jako jeden z pierwszych na świecie układów napędu na cztery koła tego typu, poprawia on właściwości jezdne oraz poprawia właściwości jezdne, przyczyniając się jednocześnie do zmniejszenia zużycia paliwa, ponieważ napęd na drugą oś jest dołączany płynnie i automatycznie w razie zapotrzebowania.

Przyjemność z jazdy odmianą Autobiography Dynamic wzrośnie także dzięki zmienionej charakterystyce wspomagania układu kierowniczego, którą dostrojono pod względem zwiększonej mocy samochodu. Zawieszenie ze zmodyfikowaną geometrią, sztywniejszymi sprężynami i adaptacyjnymi amortyzatorami o zmienionej charakterystyce przyczyniło się do poprawy własności dynamicznych samochodu i pozwala na precyzyjniejsze pokonywanie zakrętów. Powyższe modyfikacje nie przyniosły jednak uszczerbku dla komfortu jazdy, jaki zapewnia każdy Range Rover Evoque.

Aby umożliwić kierowcom pełne wykorzystanie poprawionych osiągów odmiany Autobiography Dynamic, zastosowano w niej przednie tarcze hamulcowe o średnicy zwiększonej do 350 mm. Układ Torque Vectoring by Braking (TVB) należy do wyposażenia standardowego samochodu. TVB pomaga ograniczyć podsterowność na nawierzchni o każdej przyczepności, poprawiając właściwości jezdne przede wszystkim w zakresie niskich i średnich prędkości.

Od premiery rynkowej w 2011 roku, Range Rover Evoque zdobył 157 międzynarodowych nagród za połączenie znakomitego wzornictwa, najwyższej jakości wykończenia wnętrza, właściwości jezdnych oraz możliwości off-roadowych. Evoque wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów. 270 000 egzemplarzy sprzedanych na świecie plasuje go na pierwszym miejscu wśród produktów firmy Land Rover w kategorii tempa sprzedaży. Nowe odmiany Autobiography i Autobiography Dynamic otwierają kolejny rozdział w historii odnoszącego spektakularne sukcesy Range Rovera Evoque.

*System Land Rover InControlTM Apps będzie oferowany na wybranych rynkach